NIP 9512470245
Adres Zakamarek 39a
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 02-998
Telefon 538455505

Opis:

Alkoholizm dotyka kobiety i mężczyzn w różnym wieku, o różnym statusie materialnym. Warto podkreślić, że nie trzeba spożywać dużych ilości alkoholu, żeby się uzależnić. Aby poprawnie rozpoznać chorobę, należy kierować się kryteriami, które zostały zawarte w Klasyfikacji Zaburzeń Psychicznych i Zaburzeń Zachowania.

Wśród najważniejszych symptomów należy wyróżnić ciągłą potrzebę picia, wręcz przymus (dotyczy to napojów na bazie etanolu) oraz brak kontroli nad zachowaniami związanymi ze spożywaniem trunków, ograniczenie ich ilości, przerwy. Poza tym chory odczuwa różne dolegliwości związane z odstawieniem alkoholu nawet na krótki czas, między innymi mdłości, bezsenność, drgawki, nadmierną potliwość czy ogólne osłabienie. Należy podkreślić, że diagnozę powinien postawić zespół specjalistów, w którym znajdują się lekarze oraz psycholodzy. Klinika Vita Libera prowadzi terapię dla alkoholików.

Leczenie alkoholizmu jest procesem długotrwałym i wymagającym wsparcia nie tylko ekspertów, ale i najbliższych. Jednak najistotniejsze dla uzależnionego jest zdanie sobie sprawy z problemu i podjęcie świadomej decyzji. Tylko zaangażowanie chorego pozwoli na ograniczenie negatywnych skutków choroby.

Samodzielne wywleczenie jest niemożliwe, ponieważ wymaga nie tylko psychoterapii, ale i kompletnego detoksu przeprowadzonego pod okiem doświadczonego lekarza. Odtruwanie organizmu odbywa się w Ośrodku Leczenia Uzależnień. Później, podczas drugiego etapu pacjent uczy się funkcjonalizować bez używek, uczestniczy w spotkaniach grupowych z innymi osobami uzależnionymi oraz indywidualnych sesjach z psychologiem. Ten proces również ma miejsce w zamkniętym ośrodku, gdzie nie ma dostępu do napojów alkoholowych. Po opuszczeniu placówki pacjent może także uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w różnych grupach wsparcia, np. Anonimowych Alkoholików. Warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Należy podkreślić, że osoby bliskie, członkowie rodziny osoby uzależnionej również mają możliwość skorzystania z usług psychologa. Dowiedzą się więcej o chorobie i tym, jak pomóc alkoholikowi przezwyciężyć nałóg.

Data dodania: 2021-03-10

Opinie o firmie Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

ul. Grójecka194

Warszawa

WIĘCEJ

Przedwczesny wytrysk ranking

ul. --

Warszawa

WIĘCEJ

Feromony Rank

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ