NIP 596-100-13-16
Adres Rybojady 15
Miejscowość Rybojady
Kod pocztowy 66-320
Telefon 665 550 009

Opis:

Stolarstwo i budownictwo wymaga stosowania najwyższej jakości materiałów. Jest to szczególnie ważne, kiedy elementami konstrukcyjnymi jest drewno. Powinno ono być łatwe w obróbce i wytrzymałe, a także poddawać się dalszym pracom. Bardzo często obok właściwości funkcjonalnych i praktycznych, istotna jest także estetyka. Można się z tym spotkać szczególnie w przemyśle meblarskim. Dokładnie takie są belki z dębu, które oferuje profesjonalny zakład Tartak Rybojady. Firma produkuje najwyższej jakości surowce, które łączą w sobie piękno z jakością.

Dąb - właściwości

Zakład postawił przede wszystkim na przygotowywanie tarcicy liściastej z dębu, która służy jako surowiec w stolarstwie i budownictwie. Wynika to z pożądanych właściwości, jakie wykazuje ten rodzaj drewna. Jest ono dość twarde, co gwarantuje możliwość udźwigu ciężkich przedmiotów (meble) oraz wysoki stopień wytrzymałości, a jednocześnie dość swobodnie poddaje się obróbce mechanicznej, co powoduje, że praca z nim jest stosunkowo łatwa. Nie jest również tajemnicą, że dąb uchodzi za jedno z najpiękniejszych drewien, dlatego idealnie nadaje się jako materiał konstrukcyjny na piękne meble, które ozdobią wnętrze każdego mieszkania.  Surowiec wykazuje podatność na polerowanie i lakierowanie oraz inne dodatkowe prace. Jest to bardzo pożądana cecha, gdyż umożliwia odpowiednią impregnację budulca. Dzięki swobodnemu zabezpieczeniu drewna przed działaniem takich czynników jak np. wilgoć, dębowe materiały konstrukcyjne mogą być wykorzystywane także w budownictwie wodnym oraz do produkcji przedmiotów na stałe stojących na zewnątrz budynku.  

Modny budulec

Drewno dębowe jest jednym z najbardziej popularnych surowców budowlanych i stolarskich w ostatnich latach.  Meble produkowane z tego materiału konstrukcyjnego uchodzą za modny element wystroju wnętrza. Ich obecność podnosi prestiż przestrzeni. Powszechne wykorzystywanie tarcicy dębowej wynika przede wszystkim z właściwości surowca, które wpływają zarówno na praktyczne cechy gotowych produktów, jak i ich estetykę. 

 

 

Data dodania: 2019-04-13

Opinie o firmie Tartak Rybojady Lidia Kapała


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Węgier Glass

ul. Szklarska39

Żary

WIĘCEJ

Francepol Sp. z o.o.

ul. Zatorze9

Stary Kisielin

WIĘCEJ

Miczyn Design

ul. Piłsudskiego40

Nowa Sól

WIĘCEJ