NIP 524-180-83-38
Adres Lasek Brzozowy 13
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 02-792
Telefon 22 400 51 52

Opis:

Sprężynowce to specyficzna wersja noży składanych wyposażonych w jeden z dwóch podstawowych typów głowni. W głownie z jedną krawędzią tnącą lub z dwiema symetrycznymi krawędziami tnącymi. Te pierwsze przypominają klasyczne scyzoryki, te drugie mają formę sztyletu wysuwanego do przodu.

 

Zastosowanie sprężynowców

Ze względu na specyficzną konstrukcję tego typu noże bardzo często przypisywane są do kategorii sprzętu obronnego, przeznaczonego do walki bezpośredniej. Automatycznie wysuwane ostrze pozwala na bardzo szybkie użycie noża w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Sprężynowiec może być w bezpieczny sposób przechowywany w kieszeni spodni lub kurtki, a w sytuacji zagrożenia jest od razy gotowy do użycia – nie trzeba tracić czasu na jego ręczne rozkładanie, wystarczy nacisnąć guzik, a ostrze wysunie się samoczynnie. Ta specyficzna właściwość sprawiła, że sprężynowce stały się nieodłącznym atrybutem członków wielu ulicznych gangów i tym sposobem pojawiły się również na wielkim ekranie. Noże sprężynowe pojawiały się jako atrybut różnej maści gangsterów, członków gangów czy drobnych kryminalistów w dziesiątkach produkcji kinowych w okresie wielu lat.

 

Jaki rodzaj sprężynowca można uznać za kultowy?

Współcześnie w sprzedaży znaleźć możemy kilka różnych typów sprężynowców. Najbardziej klasyczną, kultową wersją tego typu noży, są ich wersje z głownią wysuwaną do przodu, mające formę niewielkiego sztyletu. Takie konstrukcje mają najlepsze właściwości penetrujące i stworzone zostały z myślą właśnie o walce bezpośredniej na noże. Ich cechą charakterystyczną jest sposób wysuwania głowni oraz symetrycznie krawędzie tnące z ostrym zakończeniem. Takie noże gwarantują łatwość przebicia i dużą siłę penetracji.

 

Jeżeli szukasz kultowego sprężynowca, w sklepie internetowym taniemilitaria.pl znaleźć można zarówno noże z głownią zaostrzoną jednostronnie, jak i noże sprężynowe o kształcie sztyletu. Te pierwsze to po prostu zmodyfikowana wersja zwykłego scyzoryka. Te drugie to doskonały przykład kultowego noża rodem z hollywoodzkich produkcji, z połowy XX wieku.

Data dodania: 2018-11-14

Opinie o firmie TanieMilitaria.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

ul. Grójecka194

Warszawa

WIĘCEJ

Przedwczesny wytrysk ranking

ul. --

Warszawa

WIĘCEJ

Feromony Rank

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ