NIP 6731903814
Adres E. Plater 25A
Miejscowość Szczecinek
Kod pocztowy 78-400
Telefon +48695666646

Opis:

Temperatura procesora zależy od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest zastosowane chłodzenie, natomiast drugim – zaaplikowana pasta termoprzewodząca. Wypełnia ona niewielkie nierówności powierzchni styku poszczególnych elementów, co przekłada się na lepsze chłodzenie całego układu. Artykuły te tworzone są na bazie srebra, miedzi, silikonu, syntetycznych diamentów oraz ceramiki, i są dostępne za paręnaście złotych. Najtańsze są pasty ceramiczne i silikonowe, choć te nie mogą być używane do urządzeń z aluminiową podstawą, w przeciwieństwie do past z ciekłego metalu, ponieważ powodują zwarcia.

Konsystencja produktów jest różna i powinny być one nakładane cienką oraz równą warstwą. Najbardziej pożądane są te z drobinkami diamentu, które wyśmienicie przewodzą ciepło. Część producentów sprzedaje je wraz ze specjalnymi pędzelkami ułatwiającymi aplikację. Przydają się one wśród osób niemających wprawy w nakładaniu specyfików, którym polecane są pasty bardziej lejące. Ważna jest data ważności oraz warunki przechowywania, ponieważ nieprawidłowo magazynowane artykuły, szybciej tracą swoje właściwości. Warto więc zamawiać je z renomowanych sklepów internetowych, takich jak System1.

Na jego stronie umieszczono pasty o znakomitej odporności chemicznej na procesy utleniania, działanie dwutlenku siarki, amoniaku oraz kwasów. Pomagają dbać o przetworniki mocy, podzespoły elektroniczne, sprzęty AGD i napędy pamięci masowej. Cechuje je niewielka impedancja termiczna i doskonała przewodność cieplna. Pasty te poprawiają pracę czujników temperatury w urządzeniach elektronicznych i odpowiadają za ich bezpieczną pracę. Nie przewodzą prądu i powinny być nakładane na całą powierzchnię procesora. Pasty termoprzewodzące różnią się od siebie zakresem temperaturowym pracy i działają w granicach od -50 do 300 stopni Celsjusza. Te wykorzystywane w kartach graficznych powinny zawierać drobinki diamentu, które spowodują, że pasta nie wyschnie zbyt szybko,  przez co nie będzie konieczna powtórna aplikacja.

Data dodania: 2020-08-25

Opinie o firmie SYSTEM 1 Sp. z o. o.


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


MASI dr Mariusz Domagalski

ul. Wielka Odrzańska30

Szczecin

WIĘCEJ

FCE.PL

ul. Osiedlowa3

Nowogard

WIĘCEJ

Galeria Stolarki

ul. Harnasiów40

Szczecin

WIĘCEJ