NIP 7831847671
Adres Kościuszki 114
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61-717
Telefon 533 372 997

Opis:

Czasami poruszanie się ulicami po zapadnięciu zmroku bywa niebezpieczne. Niektóre osoby, chcąc zwiększyć swój komfort, podejmują decyzję o zakupie gazu pieprzowego. Jest to produkt służący do samoobrony, który nie powoduje trwałego uszczerbku na zdrowiu i jest w pełni legalny. Jego zaletą są małe wymiary, dzięki którym z łatwością mieści się do kieszeni, plecaka czy torebki. Firmą mającą go w ofercie jest Spec Shop. Proponuje ona artykuły od znanych producentów, odznaczające się skutecznością działania. W katalogu zaprezentowano modele o zasięgu wynoszącym nawet 5 metrów, co chroni przed koniecznością zbliżania się do agresora. Gazy różnią się od siebie pojemnością oraz zawartością kapsaicyny, czyli składnika spotykanego między innymi w papryczkach chili, który odpowiada za duszności, łzawienie oczu oraz świąd skóry.

Oferowany gaz pieprzowy ma działanie drażniące, co uniemożliwia dalszy atak i ułatwia ucieczkę bądź wezwanie pomocy. W większości przypadków nie zagraża życiu napastnika i stanowi alternatywę dla paralizatorów. Zasada działania tego typu produktów jest bardzo prosta. Wystarczy bowiem skierować strumień substancji w stronę twarzy napastnika, a następnie nacisnąć spust. Kapsaicyna znajdująca się w składzie gazów działa natychmiastowo i powoduje palący ból oraz dezorientację, która mija po mniej więcej kilkunastu minutach.

Produkty te zawierają duża ilość środków drażniących i są tworzone na bazie wyciągów z roślin pieprzowych. Niektóre z nich mają też barwniki brudzące ubrania, co ułatwia odnalezienie napastnika przez policję. Są proste w użytkowaniu i bywają pomocne w razie ataku dziko żyjących zwierząt czy agresywnych psów, biegających bez smyczy, które szykują się do ataku.

Data dodania: 2022-11-26

Opinie o firmie SpecShop.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

ul. Żwirowa11

Pszczew

WIĘCEJ

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

ul. Czarnkowska7

Poznań

WIĘCEJ

Kaskada Hotel&Restauracja

ul. Międzyzdrojska37

Poznań

WIĘCEJ