NIP 6681193083
Adres Kluczborska 9
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 01--46
Telefon 785 752 225

Opis:

Nasilający się ból w obrębie kręgosłupa wymaga wizyty u lekarza w celu zdiagnozowania przyczyny odczuwanych dolegliwości. W niektórych przypadkach może okazać się, że u pacjenta wystąpiła dehydracja dysków, czyli odwodnienie krążka lub krążków międzykręgowych. Taka sytuacja jest naturalnym objawem podczas starzenia się organizmu, jednak może także wystąpić u młodszych osób, które:

  • prowadzą siedzący tryb życia (praca przed komputerem lub jako kierowca),
  • w nieodpowiedni sposób podnoszą ciężkie przedmioty,
  • zmagają się ze sporą otyłością,
  • są po przebytych urazach kręgosłupa,
  • nie są aktywne fizycznie,
  • notorycznie się garbią,
  • nałogowo palą papierosy lub spożywają znaczne ilości alkoholu.

Jakie są objawy odwodnienia dysków?

W początkowej fazie tego typu schorzenie może nie powodować żadnych dolegliwości, jednak z czasem z pewnością pojawi się silny ból oraz uczucie sztywności w obrębie odcinka lędźwiowego lub piersiowego. Niestety nieleczona dehydratacja przyczynia się do powstawania poważnych zmian zwyrodnieniowych, m.in. przepukliny jądra miażdżystego.

Dehydracja krążków międzykręgowych jest diagnozowana poprzez wykonanie rezonansu magnetycznego. Następnie lekarz decyduje o metodzie leczenia, która zależy od stopnia zaawansowania schorzenia oraz istnienia chorób współistniejących. Od strony medycznej stosuje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne podawane m.in. w formie zastrzyków zewnątrzoponowych. Tego rodzaju zabieg jest wykonywany w prywatnym gabinecie mieszczącym się w Warszawie. Na stronie rehab.pl można zapoznać się ze szczegółowym zakresem usług wraz z obowiązującym cennikiem. Należy wspomnieć, iż tego typu zabiegi nie są refundowane przez NFZ. Pacjent jest w pełni świadomy, ponieważ zastrzyki są aplikowane w znieczuleniu miejscowym.

Poza przyjmowaniem leków, osoby cierpiące na powyższe schorzenie powinny zadbać o codzienny ruch i ergonomiczne warunki pracy. Do tego wskazany jest odpoczynek oraz unikanie czynności przeciążających kręgosłup. Pacjenci powinni również skorzystać z pomocy fizjoterapeuty.

Data dodania: 2023-02-28

Opinie o firmie REHAB Andrzej Kroszczyński


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

ul. Grójecka194

Warszawa

WIĘCEJ

Przedwczesny wytrysk ranking

ul. --

Warszawa

WIĘCEJ

Feromony Rank

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ