NIP 888-305-90-58
Adres Ługowiska 1
Miejscowość Choceń
Kod pocztowy 87-850
Telefon 721 70 70 70

Opis:

Co robić w sytuacji uzależnienia od środków farmakologicznych? Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy i rozpocząć terapię. Na stronie internetowej pod adresem klinika.osrodek-oaza.pl przedstawiono artykuł na temat uzależnienia od Xanaxu. Witryna należy do kliniki specjalizującej się w leczeniu różnego rodzaju uzależnień, w tym lekomanii, alkoholizmu i narkomanii.

Xanax to lek uspokajający, który rozluźnia i przepisywany jest osobom nieradzącym sobie ze stresem. Jego działanie utrzymuje się nawet do siedmiu godzin. Powinien być zażywany zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli jest dawkowany nieostrożnie, może uzależniać. Do skutków uzależnienia można natomiast zaliczyć utratę kontroli nad własnymi emocjami i życiem, rozpad życia towarzyskiego i zawodowego.

W przypadku osób uzależnionych od leków, alkoholu i narkotyków stosuje się detoks, który wymaga czasu i bywa trudny dla organizmu. Można przeprowadzić go w specjalistycznej klinice, pod okiem lekarzy i pielęgniarek. Chorzy uczestniczą też w zajęciach terapeutycznych, które uczą ich:

  • większej kontroli nad swoim zachowaniem i podejmowania świadomych decyzji,
  • tworzenia zdrowych relacji z innymi ludźmi i komunikowania własnych potrzeb oraz uczuć,
  • skutecznego osiągania założonych celów,
  • skupiania się na pozytywnych aspektach powrotu do zdrowia,
  • cierpliwości i większej pewności siebie,
  • spokojniejszej analizy zdarzeń.

Dla uzależnionych często największym problemem jest przyznanie się do swojego problemu. Wiele osób wypiera swoje uzależnienie do momentu, gdy w ich życiu pojawiają się prawdziwie niepokojące zmiany, takie jak rozpad przyjaźni, małżeństwa lub utrata pracy. Na pierwszym spotkaniu z terapeutą dokonywana jest diagnoza, a następnie ustala się indywidualny plan leczenia.

Uzależnieni mogą zdecydować się na terapię grupową i indywidualną. Ta pierwsza pozwala nawiązać kontakt z osobami mającymi podobne problemy, dzięki czemu można poczuć się mniej samotnie. Jaką rolę odgrywają bliscy osoby uczestniczącej w terapii uzależnień? Przede wszystkim powinni wierzyć w powodzenie odwyku i zachować kontakt z chorym. Jednocześnie muszą dbać o własny komfort i zdrowie psychiczne. Klinika uzależnień oferuje między innymi usługi psychologiczne dla współuzależnionych małżonków, którzy oskarżają się o chorobę partnera i cierpią na złe samopoczucie.

Data dodania: 2023-05-10
Autor: Iwo Lis

Opinie o firmie Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Amer Event

ul. Szymborska53

Inowrocław

WIĘCEJ

SEDYMENT

ul. Elgiszewo k/Torunia1

Ciechocin

WIĘCEJ

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz

ul. Dworcowa100

Bydgoszcz

WIĘCEJ