NIP 5222861892
Adres Aleja Solidarności 119/125
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 00-897
Telefon 22 308-55-00

Opis:

Testament to nic innego jak rozporządzenie własnym majątkiem na wypadek śmierci. Na jego sporządzenie decydują się nie tylko osoby starsze, ale i młodsze. Wiąże się to z coraz większą świadomością polskiego społeczeństwa. Nagła choroba czy wypadek może spotkać każdego. Warto by w przypadku śmierci nie pozostawić swoich bliskich z dodatkowymi problemami. Zadbanie o kwestie majątkowe wymaga skorzystania z fachowego doradztwa prawnego. Poprawnie sporządzony testament jest gwarantem, że wola zmarłego zostanie wypełniona.

Kancelaria adwokacka Piotra Chmielewskiego specjalizuje się w doradztwie dotyczącym zapisów w testamencie. Świadczone od 2015 roku porady prawne w zakresie sporządzania testamentu spotykają się z zainteresowaniem klientów. Setki zrealizowanych spraw powodują, że każdy klient może rozważyć możliwość wybrania oferty tej kancelarii. Może liczyć także na indywidualne podejście adwokata do jego oczekiwań i potrzeb. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niezbędnych informacji prawnych przez klienta w bardzo krótkim czasie. Kancelaria dysponuje odpowiednim przygotowaniem merytorycznym oraz doświadczeniem w tej kwestii.

Kwestie prawne

Zapis ostatniej woli może obejmować rozporządzenie mieniem wyłącznie jednego spadkodawcy. Polskie prawo nie przewiduje możliwości sporządzenia testamentów wspólnych, czyli takich, które wyrażają ostatnią wolę kilku osób na przykład małżeństwa, czy rodzeństwa. Raz sporządzony testament nie musi być wcale ostatnim zapisem woli spadkodawcy. Istnieje możliwość odwołania zarówno całego testamentu, jak i jego poszczególnych zapisów.

Testament może zostać sporządzony jedynie przez osobę, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Ustawodawca zapewnia jego ważność prawną poprzez brak możliwości jego spisania lub odwołania przez przedstawiciela. W ten sposób możliwe jest uniknięcie możliwości wpływania osób trzecich na decyzje spadkodawcy.

Nieważność zapisu ostatniej woli zachodzi w konkretnych przypadkach. Są nimi m.in.:

• stan, który uniemożliwia spadkodawcy swobodne wyrażenie swojej woli np. choroba,
• wprowadzenie spadkodawcy w błąd.

Data dodania: 2020-01-27

Opinie o firmie Kancelaria Adwokacka Piotr Chmielewski


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

ul. Grójecka194

Warszawa

WIĘCEJ

Przedwczesny wytrysk ranking

ul. --

Warszawa

WIĘCEJ

Feromony Rank

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ