NIP
Adres Skwer Kościuszki 13
Miejscowość Gdynia
Kod pocztowy 81-370
Telefon 11 958 685

Opis:

Kwestie bezpieczeństwa podczas każdej wyprawy morskiej to priorytet, dlatego przed wyruszeniem w nawet krótką trasę warto się upewnić, że każdy uczestnik jest świadomy potencjalnych zagrożeń i wie, jak sobie poradzić w trudnej sytuacji. Wielu kapitanów decyduje się na przeprowadzenie krótkiego instruktażu przed wypłynięciem bądź też prosi o przedstawienie odpowiedniego zaświadczenia o odbyciu specjalnego szkolenia, którego jednym z tematów było bezpieczeństwo na morzu. 

Podczas rejsów respektowanym dokumentem potwierdzającym wiedzę uczestników w zakresie ochrony zdrowia i życia własnego oraz współpasażerów jest dyplom ukończenia zintegrowanego kursu bezpieczeństwa STCW. W jego programie (zapis podejmowanych podczas szkolenia tematów można znaleźć na stronie internetowej osrgdynia.pl) podnosi się sytuacje, które mogą faktycznie wystąpić na pokładzie statku i które, z racji ograniczonych możliwości ratunku, mogą faktycznie stanowić poważne zagrożenie. 

Najczęściej na kursie opisywane są zdarzenia związane z pożarem (wywołanym przez zaprószenie celowe, zwarcie elektryki, uderzenie pioruna czy z innych powodów losowych) bądź nagłym zdarzeniem spowodowanym przewlekłymi lub nagłymi problemami ze zdrowiem osób przebywających na statku. W każdej sytuacji kluczowa jest przede wszystkim odpowiednio szybka reakcja oraz udzielenie pomocy poszkodowanym. W tym celu opracowano szczegółowe procedury określające kolejność działań we wspomnianych przypadkach, uwzględniające nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętność zastosowania sprzętu gaśniczego czy technik pozwalających na przywrócenie oddechu oraz akcji serca lub też odpowiednie zabezpieczenie ran, złamań, oparzeń, zwichnięć itp.

Wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa warto okresowo uaktualniać poprzez ponowny udział w szkoleniu. Jest to kwestia przede wszystkim utrwalenia dotychczas usłyszanych wiadomości i przećwiczenie konkretnych umiejętności praktycznych, mogących uratować komuś zdrowie lub życie. Zastosowanie procedur powinno każdorazowo być odruchowe i odpowiednio skoordynowane. Uczestnictwo w kursie także pozwala wypracować właściwe działania w chwili wystąpienia zagrożenia. Można dzięki temu ochronić osoby na statku oraz zapobiec stratom materialnym (zwłaszcza w przypadku wydarzeń, w których główną rolę odgrywa ogień).

Data dodania: 2022-05-11

Opinie o firmie Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w Gdyni


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

ul. Jana Kilińskiego12D

Tczew

WIĘCEJ

APE-LP

ul. Wały Piastowskie1

Gdańsk

WIĘCEJ

Psychoterapeuta Joanna Kożuch-Materek

ul. Wałowa20

Wejherowo

WIĘCEJ