NIP 5472165461
Adres Wita Stwosza 5
Miejscowość Bielsko-Biała
Kod pocztowy 43-300
Telefon 33 816 04 11

Opis:

Każdy, kto ma większą lub mniejszą styczność z komputerem, nie raz usłyszał termin, jakim jest wirus, który często dokonuje niepożądanych zmian w urządzeniu. Ze względu na swoje działanie wirusy są jednak bardzo zróżnicowane, dlatego warto zdawać sobie sprawę z tego, jaki rodzaj złego oprogramowania wkradł się do komputera.

Wirus komputerowy jest najczęściej pobierany nieświadomie. Zainfekowany plik, który jest później otwarty przez użytkownika, stanowi najczęstszą przyczynę pojawiania się szkodliwego oprogramowania. Jednak warto wiedzieć, że wirus na komputerze może rozprzestrzeniać się także poprzez np. komunikatory czy gry online. Gdy wkradnie się on już do urządzenia, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów, z których ofertą można zapoznać się na stronie internetowej netcomplex.pl.

Poprzez działanie wirusa urządzenie może stać się całkowicie bezużyteczne. Szkodliwe oprogramowanie może np. wykradać hasła, rozsyłać nieprawdziwe wiadomości e-mail, kasować pliki.

Wyróżnić można kilka typów wirusów komputerowych, w tym:

  • plikowe,
  • dyskowe,
  • skryptowe.

Pierwsze z wymienionych infekują inne pliki, drugie - dokonują zmian w obrębie działania dysku, trzecie z kolei - mogą np. infekować arkusze kalkulacyjne czy pliki wsadowe.

Do znanych i najczęściej rozprzestrzeniających się rodzajów szkodliwego oprogramowania zalicza się także między innymi:

  • trojany - z zewnątrz wyglądają na nieszkodliwą aplikację, która w środku kryje niepożądane funkcje,
  • scareware - oprogramowanie to najczęściej na początku informuje użytkownika o tym, że urządzenie zostało zainfekowane i jednocześnie zachęca go, by pobrał oprogramowanie - w rzeczywistości zainfekowane - pomocne w rozwiązaniu problemu,
  • robaki,
  • bezplikowe złośliwe oprogrmowanie.
Data dodania: 2023-05-28
Autor: Ida Mazur

Opinie o firmie Net Complex Sp. z o.o.


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Iluzjonista Konrad Mościński

ul. Jana Kiepury25

Sosnowiec

WIĘCEJ

Foto Kreatywni

ul. Aleja Najświętszej Maryi Panny3

Częstochowa

WIĘCEJ

KDME Maciej Zaremba

ul. Podkępie4

Bestwina

WIĘCEJ