NIP 7010272689
Adres Plac Andersa 3
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 61--89
Telefon +48 500 456 300

Opis:

Wiele osób decyduje się na podjęcie pracy w Niemczech. W tym kraju cały czas rośnie zapotrzebowanie na pracowników mających doświadczenie w różnych branżach, między innymi zajmujących się spawaniem. Co powinna wiedzieć osoba ubiegająca się o pracę spawacza?

Przedsiębiorcy zwracają uwagę na dwie kwestie, mianowicie: staż pracy oraz kwalifikacje zawodowe. Spawacz powinien mieć odpowiednie uprawnienia potwierdzone certyfikatem (dokument weryfikuje niemiecki urząd pracy). Bez dokumentów praca w zakładzie jest niemożliwa. Z tego względu przed wyjazdem pracownik powinien przygotować pełną dokumentację. Kolejnym atutem jest doświadczenie zawodowe, które zostało potwierdzone, np. poprzez referencję od poprzedniego pracodawcy. Warto zaznaczyć, że od wysoko wykwalifikowanego spawacza, który będzie kierował zespołem lub pełnił funkcję głównego specjalisty, przeważnie wymaga się dobrej znajomość języka niemieckiego. W przypadku osoby bez doświadczenia musi ona podjąć dodatkowe kroki. Kandydat powinien zdać specjalny egzamin, który ma potwierdzić jego gotowość do pracy w tym zawodzie. Należy wspomnieć, że niektórzy pracodawcy chcą, aby spawacze dodatkowo posiadali prawo jazdy kategorii B.

Pensja w tej pracy zależy od różnych czynników, takich jak lokalizacja danego przedsiębiorstwa. W dużych miastach oraz ich okolicy stawki są wyższe niż w niewielkich miejscowościach. Istotna jest również specjalizacja. Poszukiwani są przede wszystkim fachowcy znający metodę MIG/MAG. Poza tym na atrakcyjne warunki mogą liczyć osoby specjalizujące się w technice TIG. Część pracodawców oferuje zakwaterowanie oraz transport do zakładu.

Każdy, kto chce pracować jako spawacz w Niemczech, może skorzystać z usług renomowanej agencji Mondi. Na stronie internetowej znajdują się aktualne oferty pracy. Ogłoszenia zawierają wszelkie niezbędne informacje dotyczące wymagań na stanowisku, lokalizacji firmy oraz długości kontraktu. Podmiot zapewnia również pomoc koordynatora oraz ubezpieczenie dla pracownika i jego rodziny. Osoby zainteresowane mogą przesłać swoje CV poprzez formularz kontaktowy. Przedstawiciel przedsiębiorstwa skontaktuje się z kandydatem, gdy pojawi się interesująca oferta zatrudnienia.

Warto podjąć współpracę ze sprawdzoną agencją pracy. Specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą.

Data dodania: 2023-11-01

Opinie o firmie MONDI sp. z o.o.


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

ul. Żwirowa11

Pszczew

WIĘCEJ

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

ul. Czarnkowska7

Poznań

WIĘCEJ

Kaskada Hotel&Restauracja

ul. Międzyzdrojska37

Poznań

WIĘCEJ