NIP
Adres Jurija Gagarina 26
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 00-754
Telefon 22 841 06 79

Opis:

Konieczność konsultacji ortopedycznej może się pojawić na każdym etapie życia. Z pierwszą wizytą często przychodzą już rodzice nowo narodzonych dzieci, u których występują wady rozwojowe, takie jak rozszczep podniebienia twardego czy deformacje kończyn. Pacjentami są też dzieci starsze zmagające się z wadami postawy oraz osoby dorosłe cierpiące z powodu różnych zmian zwyrodnieniowych. Na stronie mającego swą siedzibę na Mokotowie centrum medycznego: macromedica.pl znajdują się szczegółowe informacje na temat dolegliwości, które leczą ortopedzi.

Ortopeda specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób związanych z układem ruchu. Bada zarówno kości i kręgosłup, jak i stawy, więzadła i mięśnie. Wizyta u niego umożliwia wykrycie nowotworów kości i stanów zapalnych, takich jak rwa kulszowa i zespoły korzeniowe. Lekarz tej specjalizacji zwykle posiada wiedzę pozwalającą mu zajmować się również traumatologią, czyli chirurgią urazową. Do ortopedy zgłaszają się zatem osoby, które doznały urazów w obrębie kości czy stawów.

W ortopedii wykorzystywanych jest wiele technik leczenia. Do metod zachowawczych, niewymagających przeprowadzania zabiegów, zaliczają się między innymi:

  • fizjoterapia,
  • unieruchomienie chorego narządu poprzez zastosowanie opatrunku gipsowego, gorsetu czy ortezy,
  • założenie aparatu korygującego, stabilizującego lub odciążającego,
  • stosowanie wyciągów,
  • blokady.

Oprócz tych sposobów ortopeda może też zalecić rehabilitację oraz osteopatię. Często przydatne jest również przygotowanie specjalnych wkładek do butów, których pacjent później używa dla poprawy zdrowia i komfortu życia. Do metod o dużej inwazyjności należą operacje chirurgiczne, konieczne najczęściej u osób po przebytych poważnych urazach, cierpiących na nowotwory czy duże zmiany zwyrodnieniowe.

Dla oceny stanu pacjenta niezbędne są dokładne badania diagnostyczne. Pomocna jest zarówno ultrasonografia, jak i tomografia komputerowa. Ortopeda przyjmujący w Warszawie prywatnie może dodatkowo zlecić wykonanie prześwietlenia rentgenowskiego oraz rezonansu magnetycznego. W przypadku niektórych chorób, na przykład przy osteoporozie, trzeba też przeprowadzić badania laboratoryjne określające stan kości. Do zalecanych badań należy między innymi określenie stężenia osteokalcyny oraz beta-Crosslapsu. Ortopeda stawia diagnozę także na podstawie innych testów diagnostycznych.

Data dodania: 2022-05-26

Opinie o firmie Macromedica Centrum Medyczne


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

ul. Grójecka194

Warszawa

WIĘCEJ

Przedwczesny wytrysk ranking

ul. --

Warszawa

WIĘCEJ

Feromony Rank

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ