NIP 9481962644
Adres Grójecka 194
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 02-390
Telefon 22 305 36 55

Opis:

Trzeba przyznać, że nowelizacja zamówień publicznych sporo namieszała. Warto nie zostać zdanym jedynie na własną wiedzę, ale o pomoc poprosić np. kancelarię prawną, która pomoże poprawnie zinterpretować akty prawne. Nowelizacja zamówień publicznych przyniosła szereg zmian. Konieczne jest dostosowanie dokumentów, w tym regulaminów wewnętrznych o zamówieniach publicznych czy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).

Chcąc działać w pełni zgodnie z prawem, należałoby je odpowiednio dostosować. To, jak to można zrobić, można dowiedzieć się na licznie organizowanych szkoleniach o zamówieniach publicznych. Ważne jest, aby zarówno zamawiający, jak i wykonawca miał świadomość tego, jakie są jego obowiązki. Dzięki temu zapewniona jest sprawna i efektywna współpraca.

Zamawiający powinien tworzyć plany zamówień publicznych i powinno być ujęte również w regulaminie. Co ważne, nowe zasady oceniania ofert oznaczają również konieczność wprowadzenia zmian organizacyjnych. W Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia należy zmienić:

  • kryteria oceny oferty,
  • warunki udziału w procesie,
  • dokumenty potwierdzające.

Od października 2018 roku wymagana będzie również pełna elektronizacja zamówień publicznych. Istotne jest, aby zacząć się do niej przygotowywać do niej już teraz tak, aby potem nie opóźniać swoimi działaniami wykonywania zamówień publicznych. Nowelizacja zamówień publicznych zawsze wprowadza sporo zamętu, niemniej jednak warto pamiętać o właściwym określeniu przedmiotu zamówienia. Bez dokładnego określenia trudno o efektywną współpracę między zamawiającym a wykonawcą. Dodatkowo, może to sprzyjać nierozsądnemu i niecelowemu wydatkowaniu środków finansowych.

Korzystając z pomocy prawników, nowelizacja zamówień publicznych nie sprawia problemów. Akty prawne warto pozostawić specjalistom, którzy potrafią odpowiednio je zinterpretować. W innym przypadku może czekać nas niemiła niespodzianka w czasie przeprowadzania przetargu publicznego. Ważne jest, aby mieć świadomość tego, jak powinny wyglądać kryteria ocen i dokumentacja zamówień. Pomoc w tym zakresie znajdziesz na kancelariamazurek.pl, gdzie jedna z kancelarii przedstawia swoją ofertę.

Data dodania: 2018-11-14
Autor: Ida Mazur

Opinie o firmie Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Dnia 2018-07-12 11:29:14 Patrycja napisał:
Zgadzam się, że trudno nadążyć za zmianami w prawie dotyczącym zamównień publicznych. Czekająca w 2018 roku pełna elektronizacja to swoista rewolucja związana z tymi zamóweniami. Uważam, że warto się udać po pomoc do wyspecjalizowanych kancelarii, tak by być na bieżąco w tej dziedzinie i np. nie zrobić czegoś wbrew obowiązującym zasadom.
Ocena: 3

Firmy w okolicy


Przedwczesny wytrysk ranking

ul. --

Warszawa

WIĘCEJ

Feromony Rank

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ

TanieMilitaria.pl

ul. Lasek Brzozowy13

Warszawa

WIĘCEJ