NIP 5492166110
Adres Stacha Świstackiego 15
Miejscowość Wrocław
Kod pocztowy 50-430
Telefon 505 510 204

Opis:

Obowiązek alimentacyjny dotyczy jednego z rodziców. Były partner jest bowiem zobowiązany do  zapewnienia dziecku środków potrzebnych do rozwoju czy leczenia. Nie każdy wie, że spoczywa on także na barkach innych osób, przykładowo dalszych krewnych, rodzeństwa, dziadków, ojczymów bądź macoch. Obowiązek ten wiąże się z koniecznością dostarczania środków niezbędnych na utrzymanie oraz wychowanie dzieci. Zazwyczaj otrzymywane pieniądze są przeznaczane na edukację, wyżywienie, leczenie, wypoczynek oraz rozrywkę. Niektórzy, z biegiem czasu, dążą do zwiększenia kwoty. Wymaga to wejścia na drogę sądową oraz dopełnienia różnego rodzaju formalności.

Pomoc w tym zakresie świadczy Kancelaria Adwokacka Katarzyny Pawłowskiej we Wrocławiu. Prawnik zajmujący się alimentami wypełnia w imieniu klientów dokumenty i przesyła je do sądów odpowiedniej instancji. Kontaktują się z nim klienci, którzy dostrzegli znaczny wzrost kosztów utrzymania dziecka. Sądy koncentrujące się na tego typu sprawach biorą pod uwagę między innymi aktualną sytuację finansową rodzica zobowiązanego do przelewania określonej kwoty oraz potrzeby dziecka. Niektórzy wchodzą na drogę sądową również wtedy, gdy zaczął on zarabiać o wiele więcej niż miało to miejsce w przeszłości.

Sprawy dotyczące alimentów budzą spore emocje, a na dodatek bywają dużą niewiadomą u osób niemających prawniczego wykształcenia. Nie powinno więc dziwić, że część z nich nawiązuje współpracę z wspomnianą kancelarią. Adwokaci podpowiadają, na co zwrócić uwagę, jak zachować się w sądzie oraz jakie pytania mogą zostać zadane na sali rozpraw. Przesyłają odpowiedzi na pozwy w imieniu klientów i mogą reprezentować zainteresowanych przed sądami różnych instancji.

Data dodania: 2023-04-18

Opinie o firmie Kancelaria adwokacka Katarzyna Pawłowska


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ

BFL Metalowe i Szklane Kontrukcje

ul. Horbaczewskiego49

Wrocław

WIĘCEJ

CrazyFejm - Promowanie na instagramie

ul.

Wrocław

WIĘCEJ