NIP
Adres Ujazdowskie 24
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 00-478
Telefon 22 629 30 30

Opis:

Rozwód jest ostatecznym zakończeniem związku. Jeśli małżeństwo trwało wiele lat, wówczas jest bardzo wiele spraw do uregulowania. Dotyczy to dzieci, wspólnych nieruchomości czy też firm.

Ci, którym zależy na tym, by rozwód przebiegał bez jakichkolwiek opóźnień, a cała procedura była szybka, mogą spróbować dogadać się z byłym małżonkiem. Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze jest to tak proste. Może się okazać, że jedna ze stron chce niemal zawłaszczyć dużo większą część domu czy też innej nieruchomości. Osoby, które potrafią jeszcze spokojnie ze sobą porozmawiać, nie muszą korzystać z pomocy adwokata. Wystarczy, że ze swoim planem udadzą się do notariusza. Wypracowanie kompromisu z byłym partnerem pomoże zaoszczędzić wielu nerwów na sali sądowej.

Trzeba mieć świadomość, że kiedy małżonkowie nie są zgodni co do podziału majątku, postępowanie sądowe może się znacząco przeciągać. Może się okazać, że potrzebne będą 2 lub 3 sprawy. W takiej sytuacji pomocną osobą może się okazać dobry adwokat z Warszawy. Podział majątku jest rzeczą trudną, ale rozpoczęcie nowego życia jest dużo łatwiejsze, jeśli odpowiednio uporządkuje się swoje "stare" sprawy. Doświadczony prawnik pomoże przygotować spis inwentarza i warto byś już na wstępie zaznaczył, na czym Ci najbardziej zależy. Może się okazać, że druga strona jest skłonna spłacić Cię w zamian za otrzymanie domu lub mieszkania.

Wiele osób popełnia jednak duży błąd, nie mówiąc całej prawdy swojemu adwokatowi. To prawda, że w żadnym małżeństwie nie jest zawsze różowo i zdarzają się sytuacje kryzysowe. Warto jednak pamiętać, że każda ze stron chce zakończyć sprawę na swoją korzyść, dlatego też może przedstawiać fakty, które oczernią drugą stronę. Adwokat powinien wiedzieć o ważnych wydarzeniach, które mogą rzutować na podział majątku.  Nie łudź się jednak, że im więcej świadków, tym lepiej. Nie jest to żadna reguła. Ważne, żeby to były osoby, które mogą wnieść coś sensownego do sprawy.

Na stronie prosterozwody.pl można zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na temat jednej z kancelarii rozwodowej.

Data dodania: 2018-11-14

Opinie o firmie Kancelaria Adwokacka Jarosław Błasiński


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

ul. Grójecka194

Warszawa

WIĘCEJ

Przedwczesny wytrysk ranking

ul. --

Warszawa

WIĘCEJ

Feromony Rank

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ