NIP
Adres Starowiejska 58
Miejscowość Gdynia
Kod pocztowy 81-356
Telefon 609 609 717

Opis:

Otwartość granic Schengen oraz możliwość migracji sprawiają, że na terenie Polski z roku na rok przybywa obcokrajowców. Większość z nich posługuje się językiem angielskim, co znacząco ułatwia komunikację, zwłaszcza jeśli chodzi o zamawianie usług czy przeprowadzanie spraw urzędowych. Obecnie w RP coraz więcej instytucji publicznych dokonuje translacji stron oraz może świadczyć usługi nie tylko po polsku, uwzględniając potrzeby osób z zagranicy.

Mieszkanie w obcym kraju to konieczność dostosowania się do panującego w danym państwie ustroju prawnego. W sytuacji, jeśli osoba przyjezdna nie jest pewna, czy postępuje według obowiązującego prawa, może zgłosić się do najbliższej kancelarii z prośbą o poradę. Choć jest to świadczenie płatne, to warto potraktować jego koszt jako dobrą inwestycję, głównie we własny spokój. Migranci i tymczasowi rezydenci powinni pamiętać, że status obcokrajowca nie chroni w sytuacji, gdy doszło do złamania przepisów, zwłaszcza jeśli przestępstwo jest poważne.

Regulacje prawne w Polsce, podobnie jak w innych krajach, są też często aktualizowane. Śledzenie zmian, zwłaszcza dla osoby nieposługującej się na co dzień językiem polskim może okazać się problematyczne i czasochłonne. Dlatego tak ważne jest, aby w swoim nowym miejscu zamieszkania od razu zlokalizować kancelarię prawną, której pracownicy są w stanie udzielić porad po angielsku. Dane kontaktowe do biura warto mieć wpisane w telefonie lub w podręcznym notatniku, aby mieć do nich łatwy dostęp, jeśli tylko zajdzie potrzeba skorzystania z pomocy prawnika.

Wsparcie adwokata, udzielone w obcym języku, jest szczególnie pożądane w sytuacji, gdy chodzi o małżeństwa mieszane. Aby każde z małżonków zdawało sobie sprawę, jaka jest treść prawniczych zaleceń, konieczny jest dobór odpowiedniego słownictwa, zrozumiałego dla obu stron. Wiele par, w których jedna z osób jest obcokrajowcem, porozumiewa się między sobą po angielsku. Prowadzący kancelarię obsługującą rejon Gdyni adwokat Tomasz Janik, ogłaszający się na stronie tomasz-janik.pl, proponuje wsparcie właśnie w tym języku.

O poradę prawną mieszkańcy Gdyni i okolicznych miejscowości mogą poprosić podczas rozmów osobistych, telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości e-mail. Pełen zakres świadczeń, jakich podejmuje się adwokat, jest dostępny online.

Data dodania: 2022-09-18
Autor: Filip Krupa

Opinie o firmie Kancelaria Adwokacka Tomasz Janik


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

ul. Jana Kilińskiego12D

Tczew

WIĘCEJ

APE-LP

ul. Wały Piastowskie1

Gdańsk

WIĘCEJ

Psychoterapeuta Joanna Kożuch-Materek

ul. Wałowa20

Wejherowo

WIĘCEJ