NIP 8952128510
Adres Słoneczna 4
Miejscowość Bielany Wrocławskie
Kod pocztowy 55-040
Telefon 574 129 806

Opis:

Prawidłowe nawadnianie roślin oznacza zapewnienie im stałego dostępu do wody przy jednoczesnym zachowaniu umiaru jeśli chodzi o ilość dostarczanej cieczy. Dzięki temu korzenie nie są narażone na procesy gnilne, zaś cała roślina może wykształcać liście, kwiaty i prawidłowo się rozwijać. Przy niedoborach i nadmiarze wody często pojawiają się rozmaite choroby, szczególnie te o podłożu bateryjnym i grzybiczym. Warto zatem znaleźć złoty środek. Jednym z ciekawszych rozwiązań w dziedzinie nawadniania roślin jest system SmartPot.

Jego działanie opiera się na ciśnieniu grawitacyjnym, nie potrzebuje on żadnych programatorów, podłączenia do baterii czy prądu. Woda zgromadzona w zbiorniku spływa w naturalny sposób do podstawek. Pojemniczek jest wypełniany niewielką ilością płynu, po czym dopływ jest blokowany. Cały układ składa się z wielu elementów, w tym między innymi:

  • zbiornika,
  • systemu rurek rozprowadzających wodę,
  • doniczek z podstawkami,
  • złączki z filtrem,
  • systemu dozującego,
  • kranika,
  • mat miedzianych i materiałowych.

W sklepie internetowym growweed.pl można zamówić gotowy zestaw lub samodzielnie wybrać podzespoły i stworzyć system nawadniania. Bardzo korzystne jest też to, że układy da się później rozbudować. W tym celu wystarczy dokupić potrzebną liczbę modułów, czyli doniczek z podstawkami i dozownikami, i podłączyć je do zbiornika.

Urządzenia AutoPot i SmartPot pozwalają na automatyczne podlewanie roślin. Dzięki nim nie trzeba codziennie kontrolować poziomu wilgotności gleby. Co więcej, woda trafia od razu do korzenia i jest pobierana wyłącznie od dołu. Ziemia w doniczce nie jest nasiąknięta cieczą, a zatem nie dochodzi do uszkodzenia górnych korzeni i łodygi. Jest to przydatne w trakcie czasowej nieobecności – przed wyjazdem wystarczy napełnić elastyczny pojemnik i dodać pożywkę.

System nawadniający opierający się na automatycznym podlewaniu sprawdzi się zarówno przy hodowli w glebie, jak i na podłożu hydroponicznym i z włókna kokosowego. Zda egzamin także przy podłożu z wełny mineralnej. Ważne jest przy tym, by w doniczce umieścić odpowiednią ilość keramzytu lub perlitu.

Urządzeń AutoPot można używać w pomieszczeniach, czyli w namiotach uprawowych typu growbox, oraz w szklarniach. Ich działanie spełni oczekiwania nie tylko uprawiających warzywa czy zioła na własny użytek, ale także profesjonalistów. W sprzedaży są bowiem zbiorniki o pojemnościach od 50 do 1000 litrów.

Data dodania: 2022-05-28
Autor: Filip Krupa

Opinie o firmie GROWWEED.PL


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


MASI dr Mariusz Domagalski

ul. Wielka Odrzańska30

Szczecin

WIĘCEJ

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ

Averto Sp. z o. o.

ul. Śląska32a

Szczecin

WIĘCEJ