NIP 5221778864
Adres Powstańców Śląskich 103
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 01-355
Telefon +48 570 011 110

Opis:

Pragnąc wpoić dziecku zasady właściwej pielęgnacji jamy ustnej i zachęcić do odwiedzania gabinetu dentystycznego w celach profilaktycznych, wystarczy znaleźć dentystę, którego ono polubi. Powinna to być osoba empatyczna, traktująca dziecko z życzliwością i szacunkiem, mająca właściwe podejście do małego pacjenta. Rozsądnym rozwiązaniem jest przyzwyczajanie dziecka do wizyt w gabinecie tak wcześnie, jak to możliwe, aby budować w nim pozytywne nastawienie.

Na warszawskim Bemowie działa klinika stomatologiczna wyłącznie dla dzieci i nastolatków. Zatrudnia ona personel medyczny z odpowiednimi kwalifikacjami, który cierpliwością, humorem i uśmiechem podbija serca dzieci, chętnie odwiedzające tamtejsze gabinety. W placówce z linku oducha-doucha.pl stosuje się różne zachęty, takie na przykład jak bajki wyświetlane podczas zabiegu na ekranie telewizora czy szufladę z nagrodami, ale najważniejszy jest szczery uśmiech i zagwarantowanie dziecku leczenia bez bólu i strachu.

Zestresowanym, małym pacjentom doskonale służy sedacja wziewna, czyli znieczulenie podtlenkiem azotu wykonywane przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń. Jest to bezpieczna forma znieczulenia, doskonale uspokajająca pacjenta i zobojętniająca go na bodźce zewnętrzne. Pozwala ona jednak utrzymać pełną świadomość i kontakt z lekarzem oraz właściwe napięcie mięśniowe. Ta forma znieczulenia jest od dawna stosowana na zachodzie i została gruntownie przebadana. Ponieważ ma niewielki wpływ na układ krążenia czy oddechowy jest bezpieczna nawet dla osób z astmą i nadciśnieniem. Podtlenek azotu nie jest zatrzymywany w organizmie i zostaje z niego usunięty niemal natychmiast po zakończeniu zabiegu. 

Ten rodzaj sedacji jest nieoceniony w przypadku bardzo zestresowanych pacjentów czy dzieci niepełnosprawnych, którym trudno jest wytłumaczyć konieczność przeprowadzenia zabiegu. Stosuje sią ją także w przypadku pacjentów z padaczką, hemofilią i z silnym odruchem wymiotnym. Środek znieczulający podawany jest poprzez maseczkę zakładaną na nos. Reakcja pacjenta na środek jest cały czas monitorowana. Po zakończeniu zabiegu stopniowo zmniejsza się ilość podtlenku azotu zmieszanego z tlenem, a po kilku minutach pacjent wraca do całkowitej świadomości. O ograniczeniach w stosowaniu tego znieczulenia można poczytać na stronie internetowej kliniki.

Data dodania: 2022-02-13

Opinie o firmie Gabinet Stomatologiczny „Od Ucha do Ucha”


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

ul. Grójecka194

Warszawa

WIĘCEJ

Przedwczesny wytrysk ranking

ul. --

Warszawa

WIĘCEJ

Feromony Rank

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ