NIP
Adres Paderewskiego 32
Miejscowość Bydgoszcz
Kod pocztowy 85-075
Telefon 662 125 169

Opis:

Wszystkie osoby posiadające ubezpieczenie społeczne i zdrowotne mogą skorzystać z opieki psychologicznej w ramach NFZ. W ostatnim czasie coraz większa liczba pacjentów decyduje się jednak na konsultację w prywatnym gabinecie u psychologa. Takie działanie wynika z kilku czynników. 

Czy do psychologa na NFZ trzeba mieć skierowanie?

Już od kilku lat osoby, które chcą umówić się na refundowaną wizytę u psychologa, muszą otrzymać skierowanie od lekarza rodzinnego lub psychiatry. Wbrew pozorom interniści niezbyt często wystawiają tego rodzaju dokumenty, chyba że istnieje obawa o zdrowie czy życie badanej osoby. Lekarz wypisuje skierowanie nie na żądanie pacjenta, a wyłącznie na podstawie przeprowadzonego badania, wywiadu medycznego oraz historii przebytych chorób. 

Jak długo czeka się na wizytę u specjalisty?

Kolejnym ograniczeniem w przypadku konsultacji u psychologa na NFZ jest mała dostępność specjalistów. W wielu regionach na pierwszą wizytę czeka się od 3 do nawet 6 miesięcy. To zdecydowanie za długo przy problemach zdrowia psychicznego, gdzie wsparcie powinno być zapewnione pacjentom niemal od razu. Im szybciej chory rozpocznie indywidualnie dobraną terapię, tym większe szanse na wyzdrowienie i normalne funkcjonowanie. 

Gdzie w Bydgoszczy przyjmuje psycholog terapeuta?

Z pomocy psychologicznej korzystają dzieci, młodzież oraz dorośli zmagający się z przeróżnymi problemami egzystencjonalnymi i schorzeniami zdrowotnymi. Skuteczność zastosowanej terapii zależy w dużej mierze od podejścia samego psychologa, wybranych metod i współpracy pomiędzy terapeutą, pacjentem, a także jego rodziną. Obecnie dostęp do prywatnej opieki psychologicznej jest dosyć ułatwiony ze względu na możliwość odbycia sesji prowadzonych zdalnie.

Na terenie Bydgoszczy psycholog przyjmujący prywatnie działa w gabinecie zlokalizowanym przy ulicy Paderewskiego. Oferta terapeutyczna jest skierowana do młodzieży powyżej 13. roku życia oraz osób dorosłych, u których występują m.in.:

  • problemy emocjonalne,
  • utrzymujące się uczucie smutku i przygnębienia,
  • sytuacje stresowe i lękowe,
  • trudności w nawiązywaniu relacji,
  • kryzysy życiowe i problemy adaptacyjne,
  • problemy związane z brakiem wiary w siebie oraz niską samooceną,
  • objawy psychosomatyczne.

Na stronie dominikanelkowska.pl przedstawiono szczegółowy zakres świadczonych usług.

Data dodania: 2023-05-20
Autor: Filip Krupa

Opinie o firmie Gabinet Psychologiczny Dominika Nelkowska


Oceń firmę (0 z 0 głosów)





Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Amer Event

ul. Szymborska53

Inowrocław

WIĘCEJ

SEDYMENT

ul. Elgiszewo k/Torunia1

Ciechocin

WIĘCEJ

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz

ul. Dworcowa100

Bydgoszcz

WIĘCEJ