NIP
Adres Warszawska 43
Miejscowość Piastów
Kod pocztowy 05-820
Telefon 515 431 888

Opis:

Kuchnia japońska jest ceniona nie tylko za wspaniały smak, ale też szereg właściwości prozdrowotnych. Zalicza się do niej sushi, czyli rolki z surową rybą, cieszące się coraz większym uznaniem wśród Polaków. Nazwa tego dania oznacza dosłownie „kwaśny ryż” i nic dziwnego, ponieważ jego głównym składnikiem jest odpowiednio dobrany ryż, który uprzednio zaprawiono azjatyckim octem, dzięki któremu zyskuje delikatnie kwaśny posmak. Odznacza się dość dużą lepkością, co przekłada się na łatwość chwytania kawałków pałeczkami i jest ceniony za znakomity smak. Można z niego tworzyć uramaki, nigiri, hosomaki oraz inne rolki, dostępne zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej. Ryż okalany jest zazwyczaj nori, czyli suszonymi i sprasowanymi wodorostami, nieco rzadziej omletem tamago, który doskonale komponuje się ze słodszymi sosami, przykładowo na bazie miodu.

Sushi zawdzięcza swój charakterystyczny smak wielu innym składnikom, takim jak krewetki, awokado, ogórek, tykwa, rzepa czy pędy bambusa. Niektóre restauracje serwują je z uprażonym sezamem, nadającym rolkom jedynego w swoim rodzaju posmaku oraz marynowanym imbirem dołączanym do zestawów, którego zadaniem jest oczyszczanie kubków smakowych. Składa się na nie także wasabi, czyli ostry chrzan o intensywnie zielonym kolorze oraz sos sojowy, dostępny w wersji jasnej lub ciemnej.

Sushi zachwyca nie tylko niecodziennym smakiem, ale też formą podania. Innymi słowy, niektóre rolki przypominają małe dzieła sztuki, dlatego interesują się nimi organizatorzy przyjęć, chcący zrobić dobre pierwsze wrażenie na zaproszonych gościach. Są serwowane na eleganckich bankietach, konferencjach oraz innych spotkaniach o biznesowym charakterze, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by zamawiać je do domu, przykładowo podczas domówki, Walentynek czy wspólnych wieczorów filmowych. Rolki są bardzo sycące, a na dodatek nie wymagają podgrzewania, czego nie można powiedzieć o pizzy, co jest bardzo wygodne.

Wszystkie osoby zamieszkujące Ursus i chcące spróbować sushi, mogą zajrzeć na witrynę ebi-sushi.pl. Należy ona do znanej restauracji, specjalizującej się w kuchni japońskiej, której pracownicy przygotowują zróżnicowane zestawy, tworzone na bazie składników najwyższej jakości. Największym zainteresowaniem cieszą się rolki z surowym łososiem, tuńczykiem, ogórkiem, awokado lub krewetką w tempurze.

Data dodania: 2023-01-25

Opinie o firmie Ebi Sushi Piastów


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

ul. Grójecka194

Warszawa

WIĘCEJ

Przedwczesny wytrysk ranking

ul. --

Warszawa

WIĘCEJ

Feromony Rank

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ