NIP
Adres Fürstenberger Str. 16
Miejscowość Frankfurt
Kod pocztowy 15-232
Telefon 0049 3352 762 6818

Opis:

Życie emigranta, który zdecydował się na przebywanie na obczyźnie, nie jest łatwym doświadczeniem – szczególnie na samym początku pobytu za granicą. Taka zmiana otoczenia i środowiska, w którym się funkcjonuje, może być pewnym szokiem – zwłaszcza w przypadku, gdy nie włada się biegle językiem obcym. Różnice kulturowe będą tym większe, w im odleglejszą część świata zapuści się dany człowiek.

Na duże zmiany i znaczące różnice w codziennych realiach musi być także przygotowany każdy, kto planuje dłuższy pobyt zarobkowy w Niemczech. Tamtejsza mentalność, na którą składają się takie cechy, jak: praworządność, umiłowanie porządku i dążenie do możliwie dokładnego zorganizowania rzeczywistości, oddaje doskonale maksyma: „Ordnung muss sein!”, czyli dosłownie: „Porządek musi być!”.

Fakt, że jest się cudzoziemcem w kraju naszych zachodnich sąsiadów, nie oznacza, że nie można starać się o świadczenia rodzinne, jakie przewidział tamtejszy ustawodawca. Jeżeli wychowujemy tam swoje potomstwo – mamy prawo ubiegać się o zasiłek rodzinny, potocznie nazywany „Kindergeld”. Głównym warunkiem, jaki należy spełnić, by takie świadczenie pobierać, jest legalnie przepracowany za Odrą okres minimum pół roku.

We Frankfurcie działa doświadczony prawnik, Ralf Weckener, którego kancelaria specjalizuje się właśnie we wszelkich aspektach pomocy Polakom, mieszkającym w Niemczech. Wachlarz oferowanych usług jest naprawdę szeroki: od profesjonalnego doradztwa podatkowego, przez fachowe podejście do księgowości – co powinno zainteresować głównie przedsiębiorców – po dokładne wskazówki, jak zdobyć zasiłek Kindergeld dla Polaków.

Warto skorzystać z takiej formy odpłatnego wsparcia w zmaganiach z niemiecką biurokracją. Poza wysokim stopniem komplikacji samych przepisów, dodatkowym utrudnieniem dla kogoś spoza Niemiec będzie fakt, że regulacje prawne mogą znacznie się różnić – w zależności od landu, w jakim mieszka i pracuje dany emigrant.

Wspomniana kancelaria zapewnia wysoki poziom merytoryczny świadczonej pomocy oraz – co również będzie niewątpliwą zaletą – w pełni dwujęzyczną grupę pracowników, którzy zajmują się obsługą interesantów.

Data dodania: 2019-02-23

Opinie o firmie doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Iluzjonista - Filip Piestrzeniewicz

ul.

WIĘCEJ

TIGLED

ul.

WIĘCEJ

ELPA Sankowski - Ubezpieczenia Zdrowotne w Szwajcarii Agnieszka Sankowska

ul. Gotthardmatte34

Schattdorf

WIĘCEJ