NIP 583 263 32 50
Adres Kołobrzeska 5
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy 80-390
Telefon +48 58 557 77 77

Opis:

Wszczepianie implantów zębowych na miejsce utraconych zębów naturalnych zdobywa sobie coraz większą popularność, bez względu na fakt, że jest to rozwiązanie dość kosztowne, kosztujące zwykle co najmniej kilka tysięcy złotych. Co przemawia za skorzystaniem z niego, a co może do tej opcji zniechęcić?

Zdecydowanie wad implantów stomatologicznych jest znacznie mniej niż ich zalet. Na pewno poważniejszym defektem jest cena, a także fakt, że na ostateczny efekt trzeba czekać kilka miesięcy, gdyż podstawa takiego sztucznego zęba, zastępująca korzeń, czyli de facto implant, musi zrosnąć się z kością szczęki lub żuchwy. Oczywiście nie oznacza to, że w tym czasie pacjent pozostaje bez zęba, co byłoby niedopuszczalne zwłaszcza w przypadku widocznego braku. Dentyści stosują u pacjentów tymczasowe rozwiązania, na przykład wkłady korzeniowo-koronowe wykonane z włókna szklanego.

Jeśli zaś chodzi o cenę takiego rozwiązania, jaką można znaleźć na przykład na stronie dentico.eu, należącej do gabinetu wykonującego implanty w Gdańsku, to warto wiedzieć, że w większości przypadków ponosi się jednorazowy wydatek. Nie wszyscy pacjenci zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie uzupełnienia protetyczne trzeba wymieniać co jakiś czas, nawet co kilka lat. Implanty zaś w większości przypadków służą dożywotnio, co sprawia, że w ostatecznym rozrachunku okazują się bardziej opłacalne.

Co jeszcze warto wiedzieć? Na pewno implanty sprawdzają się lepiej niż inne rozwiązania do uzupełniania pojedynczych braków zębowych, ponieważ nie obciążają sąsiednich zębów jak to robią na przykład mosty. Z tego też powodu odczucia towarzyszące ich posiadaniu są bardzo naturalne - tak samo jak ich wygląd. Są zatem bardzo dobrym wyborem także do zastępowania zębów przednich.

Data dodania: 2023-01-21

Opinie o firmie DentiCo


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

ul. Jana Kilińskiego12D

Tczew

WIĘCEJ

APE-LP

ul. Wały Piastowskie1

Gdańsk

WIĘCEJ

Psychoterapeuta Joanna Kożuch-Materek

ul. Wałowa20

Wejherowo

WIĘCEJ