NIP
Adres Jana Piltza 44
Miejscowość Kraków
Kod pocztowy 30-392
Telefon 605 243 316

Opis:

Nieprawidłowości w zakresie wymowy są dość powszechne u dzieci i mogą wynikać z różnych przyczyn, takich jak opóźnienie rozwoju mowy, wady anatomiczne, zaburzenia słuchu lub przeżywanie silnych emocji. W przypadku wystąpienia problemów z wymową, warto skonsultować się z logopedą, który pomoże w ustaleniu przyczyn i zaproponuje odpowiednie formy terapii.

Rodzice mogą również starać się wspierać maluchy w domu poprzez wspólne ćwiczenia. Słuchanie dziecka i udzielanie odpowiedzi na jego pytania, opowiadanie historii, czytanie książek, śpiewanie piosenek i rozmowy na różne tematy są ważne dla rozwijania mowy. Dzieci często uczą się przez naśladowanie, więc dobrym sposobem na poprawę ich wymowy jest to, aby rodzice sami starannie się wysławiali. W ten sposób maluch będzie miał wzorzec do naśladowania. Ważne jest, aby unikać krytykowania podopiecznego, ponieważ może to prowadzić do niższej samooceny i większej niepewności. Zamiast tego warto zwracać uwagę w sposób konstruktywny, pozytywny i zachęcający. Niezwykle istotna jest współpraca z odpowiednim specjalistą. Logopeda przeprowadzi ocenę wymowy dziecka, zidentyfikuje problemy i opracuje plan terapii. Zazwyczaj obejmuje ona ćwiczenia artykulacyjne, które angażują język, krtań oraz wargi, a także naukę poprawnego oddychania podczas mówienia.

Każde dziecko jest inne i potrzebuje indywidualnego podejścia. Dlatego warto skorzystać z oferty sprawdzonego logopedy, który wie, jak zwalczać problemy z wymową. W Krakowie tego typu ofertę posiada Centrum Terapii stworzone dla dzieci i nastolatków mających problemy w szkole. Podmiot zatrudnia terapeutów i logopedów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Wspiera dzieci borykające się z rozmaitymi problemami, w tym również z dyskalkulią, dysgrafią, dysortografią, ADD oraz ADHD. Prowadzi terapię odruchów, a także zajmuje się integracją sensoryczną dla maluchów mających problem z właściwym odbieraniem bodźców z otoczenia. Szczegóły na temat całej oferty znajdują się na stronie internetowej.

Data dodania: 2023-03-25

Opinie o firmie Centrum Terapii Dzieci z Problemami Szkolnymi


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek

ul. Konarskiego11

Tarnów

WIĘCEJ

Serwis Urządzeń Chłodniczych Kraków

ul. Poprzeczna14

Wieliczka/Kraków

WIĘCEJ

FHU APIS Pitoń Marcin

ul. Pardałówka9

Zakopane

WIĘCEJ