NIP
Adres Rynkowa 5
Miejscowość Przeźmierowo
Kod pocztowy 62-081
Telefon 607068888

Opis:

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego mogą dotknąć zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Wiele z nich wykrywa się jeszcze w życiu płodowym. Wady nabyte rozpoznaje się najczęściej u starszych pociech, gdyż nie dają typowych objawów. Do symptomów, które mogą świadczyć o nieprawidłowościach, należą między innymi mały przyrost wagi, omdlenia, bladość skóry, przyśpieszony oddech i nadmierne pocenie.

Ważne, by jak najszybciej zdiagnozować małego pacjenta. W tym celu często wykorzystuje się EKG, badanie echokardiograficzne i holter. Metody te są nieinwazyjne i umożliwiają ocenę wielkości jamy serca, funkcjonowania zastawek, grubości ścian i czynności skurczowej mięśnia. W wielu przypadkach pomocne jest także badanie dopplerowskie stosowane w celu pomiaru kierunku przepływu krwi przez serce. Na stronie internetowej bomedica.com.pl oferuje swoje usługi kardiochirurg dziecięcy z placówki niedaleko Poznania. Zajmuje się on diagnostyką oraz leczeniem wrodzonych i nabytych wad serca. Należą do nich między innymi ubytek przegrody międzykomorowej, wady zastawki mitralnej i zaburzenia pracy serca. 

Choroby układu sercowo-naczyniowego są poważnymi schorzeniami, które ujawniają się w różnym wieku. Często dotykają one dzieci. W poradni kardiologicznej można dokładnie zdiagnozować mojego pacjenta, dokonać pomiaru wielkości pracy komór sercowych, przeprowadzić EKG i echokardiografię. Tego typu badania zalecane są w przypadku zaobserwowania niepokojących symptomów, takich jak wzmożone zmęczenie przy drobnych czynnościach, powtarzający się ból w klatce piersiowej, omdlenia oraz problemy ze wzrostem. Objawy te mogą świadczyć o problemach z układem sercowo-naczyniowym, dlatego nie wolno ich lekceważyć.

Data dodania: 2023-09-23
Autor: Ida Mazur

Opinie o firmie bomedica


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

ul. Żwirowa11

Pszczew

WIĘCEJ

NAWROCKI GROUP Sp. z o.o.

ul. Czarnkowska7

Poznań

WIĘCEJ

Kaskada Hotel&Restauracja

ul. Międzyzdrojska37

Poznań

WIĘCEJ