NIP
Adres Azalii Pontyjskiej 2a
Miejscowość Nowa Sarzyna
Kod pocztowy 37-310
Telefon 500 623 943

Opis:

Na infekcje dróg moczowych, na przykład pęcherza, narażone są najczęściej kobiety, ze względu na ich budowę anatomiczną, czyli krótki układ moczowy. Istnieją nawet panie doświadczające takich infekcji bardzo często, czy to w związku z obniżoną odpornością organizmu i większą podatnością na bakterie, czy na skutek stwarzania do okazji zarażeniem. Takie okazje to między innymi korzystanie z toalet publicznych bez należytych środków ostrożności czy korzystanie z basenów - w tych ostatnich miejscach dość ciężko jest uchronić się przed zakażeniami.

Jak dbać o swój układ moczowy? Za infekcje odpowiedzialne są znajdujące się w nim bakterie, a ich wypłukiwaniu sprzyja przede wszystkim picie dużych ilości płynów. Pomocne mogą być zatem wszelkie produkty moczopędne, jak napar z pokrzywy czy zielona herbata. Kiedy zaś objawy infekcji mocno dają się we znaki, przede wszystkim jeśli chodzi o niezwykle uciążliwy i nasilony ból pęcherza, trzeba sięgnąć po środki z apteki, które między innymi usuną bakterie z układu moczowego. Rozważyć sięgnięcie po takie produkty muszą też osoby odczuwające inne częste skutki infekcji, czyli częste oddawanie moczu, co także jest niezwykle uciążliwe, nawet jeśli mikcji nie towarzyszy ból czy pieczenie.

W internetowej aptece znaleźć można wiele środków na tego rodzaju przypadłości. Większość z nich zawiera wyciąg z żurawiny. Te smaczne owoce to bowiem doskonałe remedium na infekcje pęcherza i dróg moczowych, między innymi dlatego, że są bogate w witaminę C oraz zakwaszają mocz, co sprzyja neutralizowaniu baterii w układzie moczowym. Oczywiście żurawinę warto też spożywać w jej pierwotnej postaci, na przykład dodawać suszone owoce do muesli czy sałatek, jednak preparat, jak na przykład Żuramix, zapewnia bardziej radykalne działania. Można sięgnąć po niego ilekroć zauważy się objawy infekcji. Jest dostępny na gwiazda.org.

Warto też, mając tendencje do takich problemów, wdrożyć działania profilaktyczne, czyli na przykład uważać podczas wizyt na basenie czy w publicznych toaletach, stosując wzmożoną higienę i odpowiednie rozwiązania (jak nakładki na sedes). Zawsze istotne jest też, by dużo pić. Jest to z korzyścią dla całego organizmu, także dla pęcherza i układu moczowego. Stosowanie herbatek czy preparatów moczopędnych, zwłaszcza ziołowych, także jest polecanym rozwiązaniem i ważnym elementem profilaktyki.

Data dodania: 2023-01-05

Opinie o firmie Apteka Pod Gwiazdą


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Pianfol Sp. z o. o.

ul. Czermin306

Czermin

WIĘCEJ

Używane Kompresory

ul. Drogowców7

Dębica

WIĘCEJ

HYDRONEX

ul. Trześń4

Trześń

WIĘCEJ