NIP
Adres Dolne Młyny 3
Miejscowość Bolesławiec
Kod pocztowy 59-700
Telefon 668005179

Opis:

Rozwód to często długotrwała i emocjonalnie wyczerpująca procedura, która odbywa się na drodze sądowej. Dlatego też decydując się na tego typu postępowanie w większości przypadków trzeba skorzystać z pomocy jaką oferuje adwokat rozwodowy  a takich miastach jak Bolesławiec i wielu innych. 

Adwokat rozwodowy to prawnik specjalizujący się w prawie rodzinnym, zwłaszcza w sprawach dotyczących rozwodów. Jego głównym zadaniem jest reprezentowanie klienta przed sądem w procesie rozwodowym oraz doradztwo prawne w zakresie rozwiązywania małżeństwa. Do zakresu obowiązków takiej osoby należy:

  1. Analiza sytuacji prawnej klienta - adwokat ocenia stan faktyczny i prawny, informując klienta o możliwych scenariuszach oraz konsekwencjach prawnych rozwodu.

  2. Przygotowywanie dokumentacji prawnej - sporządzanie pozwu rozwodowego oraz innych niezbędnych dokumentów procesowych, takich jak wnioski o alimenty, podział majątku wspólnego, ustalenie władzy rodzicielskiej nad dziećmi.

  3. Reprezentacja przed sądem - adwokat występuje w imieniu klienta w trakcie rozpraw sądowych, negocjacji oraz mediacji, dążąc do osiągnięcia najlepszego możliwego rozwiązania.

  4. Doradztwo w zakresie podziału majątku - pomaga w negocjacjach dotyczących podziału majątku wspólnego nabytego w czasie trwania małżeństwa, w tym nieruchomości, środków finansowych i innych wartości.

  5. Wsparcie w kwestiach opieki nad dziećmi - doradza w sprawach dotyczących ustalenia miejsca zamieszkania dzieci, władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi oraz alimentów.

  6. Poradnictwo prawne - udziela informacji o prawach i obowiązkach wynikających z rozwodu, w tym skutkach prawnych dla statusu osobistego i majątkowego klienta.

Adwokat rozwodowy może również wspierać klienta w procesie mediacji małżeńskiej, która ma na celu polubowne rozwiązanie konfliktu i osiągnięcie porozumienia między stronami bez konieczności długotrwałego procesu sądowego. Zawód ten wymaga nie tylko wiedzy specjalistycznej z zakresu prawa rodzinnego, ale także umiejętności negocjacyjnych, empatii oraz zdolności do rozwiązywania konfliktów. 

Data dodania: 2024-01-28

Opinie o firmie Adwokat Arkadiusz Krzemiński


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

ul. Aleje Jerozolimskie54

Warszawa

WIĘCEJ

BFL Metalowe i Szklane Kontrukcje

ul. Horbaczewskiego49

Wrocław

WIĘCEJ

CrazyFejm - Promowanie na instagramie

ul.

Wrocław

WIĘCEJ