NIP 6252445874
Adres Żwirki i Wigury 30A
Miejscowość Będzin
Kod pocztowy 42-500
Telefon +48784227204

Opis:

Podróżowanie samolotem nie zawsze wiąże się z komfortem. Zdarza się, że oczekiwanie na lot znacznie się przedłuża, a linie lotnicze nie są skłonne do wypłacania odszkodowań. Gdy opóźnienie przekracza 3 godziny albo lot został odwołany, klient ma prawo domagać się finansowej rekompensaty. Sprzedaż biletu jest pewnego rodzaju umową, a jeśli przewoźnik nie wywiązuje się z jej warunków, powinien to wynagrodzić. Nie powinno dochodzić do takich sytuacji jak opóźnienie lotu, a odszkodowanie powinno być sprawnie wypłacane. W życiu jednak bywa różnie.

Dochodzi dość często do takich sytuacji, że klienci muszą sami płacić za jedzenie i picie, ze względu na to, że ich lot został przeniesiony na późniejszą godzinę. Wtedy to warto zbierać rachunki, które potwierdzą wysokość poniesionych kosztów. Będą to dowody, na podstawie których można domagać się odszkodowania od linii lotniczych. Jeśli ktoś z powodu opóźnienia musi nocować w hotelu, warto zachować wszelkie potwierdzenia płatności kartą czy przelewem np. za nocleg. Odszkodowanie lotnicze może jednak maksymalnie wynieść 600 euro.

W przypadku osób, które rezerwowały lot z powodów biznesowych, również jest możliwość uzyskania rekompensaty. Należałoby jedynie udokumentować, że opóźniony lot uniemożliwił udział w negocjacjach czy też spowodował, że kontrahent nie zgodził się podpisać umowy.

Niektórzy klienci nie do końca są świadomi swoich praw i nie wiedzą, że gdy opóźnienie przekracza 5 godzin, mogą zrezygnować z lotu. Zdarza się, że linie lotnicze chcą, by klienci w czasie oczekiwania podpisali dokumenty, w których zrzekają się przysługujących im praw. Nie warto tego robić, ponieważ potem uzyskanie odszkodowania nie jest możliwe

Jeśli chciałbyś złożyć sprawę do sądu, ale boisz się wyniku, to warto, abyś skorzystał z pomocy oferowanej przez fachowe firmy zajmującej się sytuacjami opisywanymi wyżej. Jedna z nich swoją ofertę prezentuje na flyandi.pl, gdzie można dowiedzieć się o zasadach jej działania i zakresie oferowanej przez nią pomocy.

Data dodania: 2018-05-24

Opinie o firmie Dotyk Motyla Sp. z o.o.


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy


Imedis

ul. 3 Maja22/1

Katowice

WIĘCEJ